حسن عباسی متقیان

حسن عباسی متقیان، با بیان اینکه به مناسبت عید سعید فطر، دوره تربیت مدرس درجه ۲ و تک درس های مرتبط با اقتصاد مقاومتی در سایت آموزش مجازی فعال شده است، گفت: شرکت برای مدرسان درجه ۳ که در دوره حضوری آموزشی مشهد که مردادماه سال ۱۳۹۸ برگزار شد، حضور داشتند و نیز برای تمام شرکت کنندگان در جشنواره تدریس مجازی رایگان است.

به گزارش روابط عمومی انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی، حسن عباسی متقیان، معاونت آموزش این انجمن با تبریک عید سعید فطر گفت: همانطور که می دانید دریچه ورود به بحث های اقتصاد مقاومتی و نیز عضویت در انجمن مدرسان، گذراندن دوره تربیت مدرس درجه ۳ بود که به جهت شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری جلسات و کارگاه های حضوری، با استفاده از زیرساخت های سایت انجمن، به صورت مجازی فعال شد.

وی ادامه داد: علاقمندان لازم است که پس از ثبت نام، فیلم های آموزشی این دوره را ببینند و نیز کتاب «سیاست ها و برنامه های عمل» نوشته آقای دکتر حجت الله عبدالملکی، از اعضای هیئات علمی دانشگاه امام صادق(ع) و قائم مقام انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی را مطالعه کنند و در آزمون آنلاین شرکت کنند.

عباسی تأکید کرد: ۳ مرتبه امکان شرکت در آزمون فراهم شده و شرکت کنندگان لازم است که از ۳۰ سوال مطرح شده، به ۲۰ سوال پاسخ درست بدهند تا بتوانند مدرک دیجیتالی پایان دوره را کسب می کنند و علاوه بر مدرسی درجه ۳، به عنوان یکی از از اعضای انجمن که تا کنون ۲هزار عضو در سطح کشور دارد، محسوب شوند.

معاون آموزش در خصوص مدرس درجه ۲ نیز گفت: دوره آموزشی درجه ۲ مدرسان اقتصاد مقاومتی، به منظور ارتقاء توانمندسازی مدرسان درجه ۳، ارائه آموزش و تبیین مفاهیم پایه و مهارتهای تدریس، طراحی شده است.

وی اظهار کرد: این دوره در دو ترم و در قالب ۶۰ ساعت آموزشی برگزار گردید که ترم نخست آن، به صورت حضوری در مردادماه سال ۱۳۹۸ ، در شهر مقدس مشهد در قالب ۲۰ ساعت درسی توسط اساتید تراز اول اقتصاد مقاومتی صورت گرفت و ترم دوم آن به صورت مجازی در قالب ۴۰ ساعت آموزشی در سامانه این انجمن به آدرس (http://lms.modaresan.info)  طراحی شد.

عباسی در خصوص دلیل تاخیر در برگزاری این دوره گفت: به جهت زمان بر بودن بسترسازی آموزش مجازی این فاصله اتفاق افتاد و فاصله زمانی ۶ ماهه بین این دو ترم ایجاد شد که با تدبیر مرکز آموزش انجمن، لوحهای فشرده ای از مباحث آموزش مجازی در دوره حضوری به شرکت کنندگان اعطا شد تا فاصله زمانی بسترسازی آموزش مجازی، آنها حضور ذهن داشته باشند و از این مباحث اقتصاد مقاومتی فاصله نگیرند.

معاون آموزش انجمن اعطای گواهی پایان دوره، اعطای مجوز تدریس اقتصاد مقاومتی درجه ۲، اولویت معرفی به مراکز و سازمان ها برای تدریس و سخنرانی، اولویت پذیرش در سایر دوره های آموزشی انجمن و ارائه محصولات انجمن با تخفیف ویژه را از تعهدات و امتیازات انجمن نسبت به مدرسان درجه ۲ عنوان کرد.

وی امکان شرکت به صورت تک درس در سایت را از ویژگی های دیگر آموزش مجازی دانسته و گفت: ۸ درسی که مدرسان درجه ۲ باید در آزمون آن ها موفق شوند، به صورت تک درس نیز برای سایرین قابل استفاده است، این دوره های آموزشی شامل اصلاح الگوی مصرف، کارآفرینی با تدریس، دکتر حجت الله عبدالملکی، تربیت اقتصادی و تعلیم و تربیت اقتصادی در غرب با تدریس دکتر مهدی طغیانی، آشنایی با شبهات اقتصادی، آشنایی با نظام بانکی با تدریس دکتر عادل پیغامی، آسیب شناسی مسئله فساد، با تدرسی دکتر ساسان شاهویسی، آسیب شناسی نظام مالی، دکتر کامران ندری و مهارت های تبلیغ و تدریس است که حجت الاسلام محمدتقی وکیل پور آن را تدریس کرده اند.

 عباسی تأکید کرد: شرکت در این دوره ها برای شرکت کنندگان در دوره حضوری مشهد مقدس در مرداد ۱۳۹۸ رایگان است و لازم است که این افراد کدملی خود را به عنوان نام کاربری و رمز عبور هنگام ورود به سایت وارد نمایند.

وی افزود: طبق وعده ای که از قبل داده ایم، تمام شرکت کنندگان در جشنواره تدریس مجازی که کدملی خود را به روابط عمومی انجمن ارسال کرده اند، تا پایان سال ۱۳۹۹ می توانند به صورت رایگان از همه دوره های آموزش مجازی استفاده کنند.

معاون آموزشی انجمن قبولی در تمام آزمون های تربیت مدرس درجه ۲ را برای کسانی که دوره حضوری مشهد را شرکت کرده اند، لازم دانسته و افزود: پس از موفقیت در این آزمون ها لازم است که در بخش مهارت های تدریس، متقاضیان محترم فیلمی کوتاه ۱۰ الی ۱۵ دقیقه ای از تدریس خود را پیرامون موضوعات روز اقتصاد مقاومتی مبتنی بر آموزش های ارائه شده ضبط و برای ما ارسال نمایند که همانطور که در خبرهای پیشین اعلام شده بود متقاضیانی که برای جشنواره تدریس مجازی اقتصاد مقاومتی اقدام به ارسال فیلم کوتاه کرده بودند، نمره کامل این بخش را دریافت کرده اند.

عباسی ضمن قدردانی از تلاش تیم فنی برای راه اندازی بخش آموزش مجازی گفت: آقای مهدی ساقی به عنوان سر تیم این پروژه و مسئول فنی سایت آموزش مجازی، راهنمای سایت را به همراه فایل تصویری استفاده از آن در سایت قرار داده اند و در صورت بروز هر گونه مشکل فنی می توانید با شماره تماس ایشان ۰۹۳۷۴۸۸۹۲۰۴ که در سایت آموزش هم موجود است، تماس بگیرید.

وی در پایان نیز گفت: بخش آموزش مجازی سایت انجمن، هرچند که نوپاست اما با استقبال خوبی مواجه شده است و طبق برنامه ریزی های انجام شده پس از این دوره های آموزشی پرکاربرد و به روز در آن قرار خواهد گرفت که امیدواریم مدرسان با عضویت در این سایت و استفاده از دوره های آن، در به روز نگه داشتن و ارتقاء سواد اقتصادی خود کوشا باشند.

انتهای پیام/.

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *