انتشارات نیلوفران، کتاب «اقتصاد کرونا» را با محوریت تحلیل شرایط اقتصادی پیش آمده ناشی از ویروس کرونا، به قلم و تنظیم دکتر حجت الله عبدالملکی و جمعی از اساتید اقتصاد مقاومتی منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی، کتاب «اقتصاد کرونا» با موضوع اقتصاد مقاومتی در عصر ویروس کرونا حاصل گفتگوی بر خط با اساتید حوزه اقتصاد مقاومتی با محوریت مسابقه ایده پردازی «به فکر باشیم»، به قلم و تنظیم حجت الله عبدالملکی و گفتار‌های جمعی از صاحب‌نظران اقتصادی کشور منتشر شد.

  کتاب «اقتصاد کرونا» حاصل تلاش دانشجویان بسیجی قرارگاه جهادی عبادالرحمن بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) علاوه بر گفتارهای حجت الله عبدالملکی، شامل گفتگوهای روح الله ایزدخواه، سیداحسان خاندوزی، مهدی طغیانی، محسن محمدی حسنلوئی، مسعود براتی، سید امیر سیاح، حمیدرضا مقصودی، میثم پیله فروش، مهدی موحدی بکنظر، حسین میرزایی، علی مروی و مرتضی زمانیان است.

کتاب به همت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) و سازمان پدافند غیرعامل کشور و توسط انتشارات نیلوفران منتشر شد. در مقدمه آن آمده است: «از اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی و با شیوع ویروس کرونا در جهان و ایران، اهمیت اقتصاد مقاومتی بیش از پیش نمایان شد. در عصر این ویروس منحوس و درگیری بیش از ۲۰۰ کشور جهان با بیماری کووید-۱۹ (از جمله ایران)، اقتصاد کشور‌های مختلف در معرض بحرانی هم‌پای این بحران بهداشتی قرار گرفت. به نحوی که از نظر اکثر اقتصاددان‌های جهان شوک وارده به اقتصاد جهانی بر اثر این بیماری در دوره پس از جنگ جهانی دوم بی‌مانند است.

این شوک و خسارات اقتصادی حاصل از آن، پژوهشگران اقتصادی در جهان و ایران را به بحث و تبادل نظر در خصوص آثار، پیامد‌ها و راهکار‌های مقابله با آن واداشته است. موضوعی که پیش‌بینی می‌شود علاوه بر اتخاذ تدابیر و اقدامات ویژه از سوی کشور‌های درگیر، در نهایت منجر به تغییرات اساسی در نظریات و نحوه نگرش به تحلیل‌های اقتصادی و در نهایت تحول بنیادین علم اقتصاد به سمت الگوی اقتصاد مقاومتی گردد.»

جهت دانلود نسخه PDF کتاب کلیک کنید.

اقتصاد کرونا

انتهای پیام/.

یک پاسخ به کتاب «اقتصاد کرونا» + دانلود

[بالا]

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *