جزوه گزارش راهبردی ضرورت تربیت اقتصادی مضاف، به همت کانون تربیت و اقتصاد، مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی، در اردیبهشت ۱۳۹۴ منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی، جزوه گزارش راهبردی ضرورت تربیت اقتصادی مضاف، در ۴۵ صفحه، با هدف تبیین اهمیت تربیت های مضاف و چیستی و چرایی تربیت اقتصادی تدوین شده است.

جزوه حاضر در ۳ سر فصل، اهمیت تربیت های مضاف، چیستی و چرایی تربیت اقتصادی و پرسش و پاسخ به این موضوع پرداخته است که در فصل اول به چیستی و چرایی تربیت اقتصادی، تبیین و نقد نقش نظام تعلیم و تربیت در حوزه تربیت اقتصادی در داخل کشور و دشمنان می پردازد.

در فصل دوم به ضرورت ایجابی تربیت اقتصادی، تربیت اقتصادی در تمدن اسلامی و احادیث و روایات در این خصوص پرداخته است اما ضرورت تدافعی را در قالب سریان تفکرات اجتماعی رهبران انقلاب اسلامی در جامعه و مقابله با عملیات روانی دشمن بررسی کرده است.

پایان بخش این جزوه به  پرسش و پاسخ در دو عنوان مفهوم شناسی در تربیت اقتصادی و تفکیک نقش ها در تربیت اقتصادی می پردازد.

با توجه به اهمیت تربیت اقتصادی، که سال هاست در کشورهای پیشرفته مورد توجه است و ضرورت آن در داخل کشور نیز به تازگی احساس شده، مطالعه این جزوه می تواند آگاهی کلی و مقدماتی را نسبت به این موضوع به مخاطب ارائه کند و خواندن آن به افراد علاقمند به مباحث تربیتی و اقتصادی توصیه می شود.

برای دانلود نسخه PDF  جزوه بر روی عنوان «گزارش راهبردی ضرورت تربیت اقتصادی مضاف»‌ در زیر، کلیک کنید.

گزارش راهبردی ضرورت تربیت اقتصادی مضاف

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *