کتاب «هنر تحریم‌ها، نگاهی از درون میدان» نوشته ریچارد نفیو، مسئول تیم طراحی تحریم ها علیه‌ ایران است. انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی ضمن معرفی کتاب، نسخه PDF کتاب و خلاصه آن را در اختیار خوانندگان قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی، ریچارد نفیو نویسنده کتاب «هنر تحریم ها»، مسئول تیم طراحی تحریم‌ها علیه ایران، منجر به برجام، در دوره دوم اوباما و چهره اصلی تیم پشتیبان مذاکره‌کنندگان این توافق در امور تحریم‌ها در وین بوده است.

نفیو پیش از آن،‌ به‌ مدت ۱۰ سال مسئول امور ایران در شورای امنیت ملی در کاخ سفید و قائم‌مقام هماهنگی سیاست تحریم در وزارت خارجه ایالات متحده بوده است. در حقیقت، نفیو را می‌توان فرمانده چریک‌های کت و شلواری جنگ تحریمی ایالات متحده علیه ایران خطاب کرد.

وی در این کتاب با عنوان «هنر تحریم‌ها، نگاهی از درون میدان» که در سال ۱۳۹۷ منتشر شد، به تشریح چارچوب فکری و عملی خود در طراحی تحریم‌ها علیه ایران با هدف افزایش حداکثری تأثیر و موفقیت آنها می‌پردازد و نویسنده در این کتاب به بیان نوع نگاه خود به تحریم‌ها از منظر دوگانه «درد/ استقامت» می‌پردازد.

کتاب، به‌دلیل آنکه نه از بُعد نظری یا دانشگاهی، بلکه با دیدی کاملاً عملگرایانه و معطوف به مسئله تحریم‌گذاری می‌پردازد و توسط مسئول طراحی تحریم‌های ایران نوشته شده، از آثار دیگر در این زمینه متمایز است. این کتاب از زمان کوتاهی که منتشر شده تاکنون، در حد راهنمای آموزشی تحریم‌گذاری در سطوح بالای دستگاه سیاستگذاری آمریکا معرفی شده است.

«هنر تحریم ها» توسط مرکز پژوهش های مجلس ترجمه شده است اما محتوای آن مورد تأیید بازوی پژوهشی مجلس نیست و صرفا با هدف آشنایی سیاستگذاران با نگاه، رویکرد و روش های طراحان سیاست تحریم علیه ایران منتشر شده است. این کتاب، در آستانه سال ۱۳۹۷ شمسی در آمریکا منتشر شده و به همین خاطر در ارتباط با تحولات مرتبط با ایران، تازگی دارد. همچنین این اثر از زمان کوتاهی که منتشر شده تاکنون، در حد راهنمای آموزشی تحریم گذاری در سطوح بالای دستگاه سیاستگذاری آمریکا معرفی شده است.

مطالعه این کتاب برای آشنایی مدرسان انجمن با پشت پرده چارچوب فکری و عملی طراحی تحریم ها علیه ایران مفید است، علاقمندان می توانند برای دریافت اصل و خلاصه کتاب، کلیک کنند.

کتاب هنر تحریم ها

خلاصه کتاب هنر تحریم ها

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *